Stomatologia w połączeniu z implantologią
Współczesny świat bardzo wysoko ceni walory urodowe. Dlatego wielu mężczyzn i wiele kobiet jest w stanie zrobić dużo, aby wyglądać dobrze. Regularne wizyty na siłowni, u kosmetyczek i fryzjera, a także dbanie o najmniejsze szczegóły ubioru oraz makijażu są dziś stałymi elementami życia.
Wśród punktów do odhaczenia na liście zabiegów chroniących i gwarantujących urodę coraz częściej pojawiają się także wizyty w gabinetach stomatologów, ortodontów i implantologów. Zęby to istotny element wizerunku, który wpływa na dobre samopoczucie, pozytywny odbiór przez ludzi i kondycje zdrowotną. Lekarze stomatolodzy, by wspomóc swoich zatroskanych pacjentów uciekają się do współpracy podejmowanej z innymi specjalistami.
Wspólnie dbają o estetyczne uzębienie osób, które oddały się w ich ręce.
Kiedy lekarz stomatolog podejmuje współpracę z implantologiem?
Warto wiedzieć, w jakich przypadkach ulubiony dentysta postanowi działać z implantologiem, by zagwarantować nam piękny, śnieżnobiały i zdrowy uśmiech. Do najczęstszych przypadków należą:
- Braki w uzębieniu
- Mocne uszkodzenia uzębienia np.
utrata połowy jedynki w wyniku wypadku
- Uzupełnień uzębienia w wyniku wyrwania chorych zębów
Implantolog dołoży wszelkich starań, by sztuczne zęby miały odpowiedni kształt, wielkość i strukturę. Zabieg stomatologiczny z wykorzystaniem implantów trwa dłużej niż standardowy. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na pozytywne efekty pracy specjalistów.
Nie warto unikać przeprowadzenia koniecznej ingerencji dentystycznej, ponieważ będzie się to negatywnie odbijało na jakości codziennego funkcjonowania i układzie zębów. Kiedy mamy w uzębieniu niewypełnione braki dochodzi do powstawania coraz szerszych szpar pomiędzy poszczególnymi zębami. Nie prezentuje się to zbyt estetycznie.
Dlatego lepiej oddać się w ręce specjalistów.
Polecane artykuły
Męski, odważny, a jednocześnie czuły
Niezależnie od tego, czy twoim chłopakiem, narzeczonym, czy mężem jest Klark Cent lub Jan Kowalski. Nieważne, czy jest redaktorem naczelnym, biznesmenem, czy może nawet bezrobotnym studentem. Może też być silnym, odważnym, wysportowanym i nieziemsko przystojnym mężczyzną. Jednak, jeżeli nie będzi
Historia przeszczepów
Transplantologia jest bardzo specyficzną podspecjalnością chirurgii. Jej fenomen kryje się w fakcie, że polega na przeszczepianiu komórek, tkanek, całości lub fragmentów organów. Historia tej nauki sięga połowy dwudziestego wieku. Pierwsze próby przeprowadzenia przeszczepów dotyczyły transplantacji