Czy jest odpowiedni czas na związek
Często można się spotkać z opinią, którą słyszą zwłaszcza młodzi ludzie, że teraz nie jest czas na związek, że teraz powinni skupić się na nauce, na poszukiwaniu odpowiedniej dla siebie pracy, a dopiero później myśleć o tym, aby się z kimś związać i zakładać rodzinę. Jednak prawda jest taka, że związki mają różne etapy, najpierw jest etap poznawania się, później jest etap zakładania rodziny, a to oznacza, że jeżeli ktoś wchodzi w jakiś związek, to nie oznacza, że od razu będzie musiał zakładać rodzinę.
W takim związku można być przez wiele lat, a on w tym czasie będzie się ciągle rozwijał.
Odpowiedni czas?
Można się zapytać, czy tak naprawdę, w ogóle istnieje takie coś jak odpowiedni czas na związek? Zawsze będziemy mieli coś do zrobienia, jakieś zobowiązania, plany i marzenia do spełnienia.
Jeżeli będziemy sobie powtarzali, albo uwierzymy komuś innemu, że to faktycznie nie jest odpowiedni czas na związek, to może się okazać, że przegapimy miłość, która pojawiła się przed nami. Tak naprawdę jeżeli czujemy, że ktoś jest nam szczególnie bliski, to zawsze warto wejść w związek z nim, budować bliższą relację.
Wówczas będziemy szczęśliwsi, będziemy czuli się ważni i doceniani,a to oznacza, że będziemy mieli więcej odwagi do podejmowania różnego rodzaju wyzwań. A jeżeli będziemy ważni dla danej osoby, jeżeli naprawdę będzie jej na nas zależało, to zrobi ona wszystko, aby mieć na nas pozytywny wpływ i z pewnością nie będzie nam przeszkadzała w zdobywaniu kolejnych tytułów naukowych, ani w spełnianiu naszych marzeń.
Związek może mieć na nas bardzo pozytywny wpływ, nigdy też nie wiemy, kiedy trafimy na tą jedyną dla nas osobę. Dlatego nie można mówić, że to zły czas na związek, jeżeli tylko coś czujemy do drugiej osoby, to warto zadbać o to, aby to uczucie się rozwijało.
Polecane artykuły
Męski, odważny, a jednocześnie czuły
Niezależnie od tego, czy twoim chłopakiem, narzeczonym, czy mężem jest Klark Cent lub Jan Kowalski. Nieważne, czy jest redaktorem naczelnym, biznesmenem, czy może nawet bezrobotnym studentem. Może też być silnym, odważnym, wysportowanym i nieziemsko przystojnym mężczyzną. Jednak, jeżeli nie będzi
Historia przeszczepów
Transplantologia jest bardzo specyficzną podspecjalnością chirurgii. Jej fenomen kryje się w fakcie, że polega na przeszczepianiu komórek, tkanek, całości lub fragmentów organów. Historia tej nauki sięga połowy dwudziestego wieku. Pierwsze próby przeprowadzenia przeszczepów dotyczyły transplantacji